wtorek, 25 lipca 2017

,,Pond wszystko"- Nicola Yoon


,,Ponad wszystko" miało swoją premierę już ponad rok temu, lecz ostatnio ze względu na premierę ekranizacji znów zrobiło się o niej głośno. Pod wpływem wielu zasłyszanych "ochów i achów" na jej temat, oraz zachęcającego zwiastunu filmu ja również zakupiłam własny egzemplarz i zabrałam się za lekturę. Czy ,,Ponad wszystko" na prawdę zasługuje na te wszystkie dobre słowa na jej temat?

,,Maddy jest uczulona dosłownie na wszystko. Nigdy nie opuszcza domu, a jedynymi osobami, które widuje, są jej mama i pielęgniarka. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się ze światem zewnętrznym i wtedy spotyka Olly’ego. Czy podejmie największe ryzyko w swoim życiu"
-lubimyczytac.pl
,,Ponad wszystko" nie należy do książek ,,ambitnych", co nie oznacza że jest książką złą. Wręcz przeciwnie- uważam że jest to na prawdę dobra pozycja. 
Jest to ciekawa, lekka historia, która zawiera wszystko czego możemy pragnąć od młodzieżówki. Wciąga czytelnika, przedstawia mu intrygującą historię, bohaterów których nie trudno pokochać a wszystko to w lekki, przyjemny sposób. Czyta się ją bardzo szybko, ciężko się od niej oderwać a wszystko dodatkowo umilają zamieszczone w książce ilustracje.
Nicola Yoon bardzo dobrze wykreowała postacie. Może nie należą oni do do bohaterów, których zapamiętamy na całe życie, jednak nie są one kolejnymi ,,pustymi postaciami". Są bardzo barwne, każda z nich jest inna i każda z nich ma własne problemy i własny ,,bagaż doświadczeń". To sprawiło, że naprawdę je polubiłam.

Pozwolę sobie również poświęcić chwilkę na wspomniane już wcześniej ilustracje znajdujące się w książce.
Spodobał mi się pomysł, by książkę upodobnić do pamiętnika głównej bohaterki, m.in.poprzez przeróżne rysunki, notatki, pocztówki oraz zapisy wiadomości internetowych. Zdecydowanie umiliło mi to lekturę i jest to element odróżniający ,,Ponad wszystko" od innych czytanych przeze mnie pozycji.
,,Ponad Wszystko" to miła, lekka i szybka do czytania młodzieżówka. Jest to na prawdę świetna, przepełniona nadzieją i chęcią życia pozycja. Mogę wam obiecać, że bardzo miło spędzicie przy niej czas, spotkacie ciekawych bohaterów i na kilka godzin wciągniecie się w jej akcję bez reszty, a zakończenie być może choć odrobinę was zaskoczy. Dla tego polecam ,,Ponad wszystko" każdemu, kto jeszcze się waha z jej przeczytaniem. Uważam, że na prawdę warto po nią sięgnąć, zwłaszcza teraz, gdyż jest to idealna pozycja na lato.
 

9 komentarzy:

 1. Hmm ta książka już jakiś czas za mną chodzi, ale ciągle nie na tyle, żeby ją kupić. Ale kto wie, może akurat kiedyś ;)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę i okazała się naprawdę przyjemnym czytadełkiem. Oczywiście, nie była niczym ambitnym, ale była naprawdę urocza. Taka książka o pierwszej, niewinnej miłości. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Generalnie lubię takie lekkie książki, ale do tej mnie nie ciągnie. A do ekranizacji to już w ogóle. :c

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam dosyć dawno temu i podobało mi się, ale bez większego szału. Niezbyt rozumiem tak duży "hype" na nią, ale z miłą chęcią obejrzę też ekranizację, bo związałam się z bohaterami :)
  Pozdrawiam!
  Truskawkowy blog książkowy (nowa recenzja!)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi bardzo się podobała ta książka, a szczególnie jej okładka i ten pomysł z pokazanie wiadomości, pocztówek itp.Muszę w końcu obejrzeć film. Świetna recenzja!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam ,,Ponad Wszystko" jakoś w tamtym miesiącu (wydaje mi się, że na blogu jest nawet recenzja tej książki xD) Mi również książka przypadła do gustu i świetnie się przy niej bawiłam. Szybko przez nią przebrnęłam nawet nie wiem kiedy. Zaczęłam a potem to już mnie jakoś wciągnęło.
  Bardzo ciekawa recenzja, oczywiście czekam na następne!
  Nominowałam cię również do Tagu. Szczegóły na moim blogu :)
  Pozdrawiam x

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się w 100 procentach! Ponad wszystko to idealna książka na lato <3 Te wszystkie rysunki i karteczki dodały takiego uroku tej książce, a sama historia okazała się bardzo interesująca, zabawna i słodka - pamiętam jak kibicowałam Olly'emu kiedy tak starał się o Maddy - ależ to było urocze <3 ;D
  Pozdrawiam!
  recenzjeklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam "Ponad wszystko" i była bardzo ciekawa, miło spędziłam przy niej czas :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam ale na pewno przeczytam. mój blog

  OdpowiedzUsuń